Parapsikoloji Forumları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Sitemiz Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Yenileme Çalışmasındadır. Daha çok detay için,lütfen bu forumun yöneticisi ile iletişime geçin. İletişim adresi : shanimoglu@gmail.com
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Facebook


En son konular
» ben gedimmmmm
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptyPerş. Mart 22, 2012 4:58 pm tarafından Admin

» Başvuru Köşesi
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Şub. 22, 2011 12:32 pm tarafından Odie

» Mayalar ???
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Kas. 23, 2010 12:39 am tarafından adem

» Din nedir
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 2:02 am tarafından Admin

» Allah’ı sevmek
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 2:01 am tarafından Admin

» BİLİM İLE UYUMLU EVRENSEL ANLAYIŞ
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:20 am tarafından Admin

» BİLİMİN FONKSİYONU VE MODERN ARAŞTIRMALAR
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:20 am tarafından Admin

» BOŞLUKLAR GERÇEKTEN BOŞLUK MUDUR?
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:19 am tarafından Admin

» DUYULARIMIZ VE BÜTÜNSELLİK
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:19 am tarafından Admin

» ENERJİNİN DOĞASI
Celtic Astrolojisi Nedir? EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:18 am tarafından Admin

Anket
SABAH UYANDIĞINIZDA NASILSINIZ?
 SİNİRLİ VE HUYSUZ
 TEPKİSİZ
 UKALA
 ÇOK NEŞELİ
 DİĞER
Sonuçları Gör
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 77 kişi Salı Ekim 24, 2023 2:51 pm tarihinde online oldu.
Similar topics
Istatistikler
Toplam 127 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceyhuner

Kullanıcılarımız toplam 387 mesaj attılar bunda 318 konu

 

 Celtic Astrolojisi Nedir?

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin


Zodyak : Yay
çin astrolojisi : Köpek
Mesaj Sayısı : 358
Kayıt tarihi : 11/04/09
Yaş : 41
Nerden : Türkiye
Lakap : Garf

Celtic Astrolojisi Nedir? Empty
MesajKonu: Celtic Astrolojisi Nedir?   Celtic Astrolojisi Nedir? EmptyPtsi Nis. 20, 2009 5:29 am

Celtic Astrolojisi Nedir? « Celtic Astrolojisi

Celtic astrolojisi Druid zodyağını temel alır. Peki Druidler kimdir? Druid kelimesi ilk olarak Romalılar tarafından kullanılmıştır. Druidler İngiliz adalarında milattan önce 1000 yıllarında yaşamış olan Celtic rahiplerinden oluşan dini bir gruptu. Druidler yaşam tarzı ve amaçları açısından şamanlara benzetilebilirler. Bu insanlar ne yaparlardı? Varlığa dair felsefi sorulara cevap aramak onların esas amacıydı. Bunu doğaya bakarak yaparlardı, Druidlerin ağaçların ve vahşi varlıkların dilini anladıklarına inanılırdı. Celtlerin astroloji ile uğraşıp uğraşmadıklarına dair kesin bir bilgi yoktur. D... Devamı »»»

24 Aralık-20 Ocak « Celtic Astrolojisi

KAYIN AĞACI ( BIRCH / BETH ) 24 ARALIK - 20 OCAK Celtic sembolü: beyaz geyik Gezegeni: Güneş Eski güneş tanrıları: Yunan: Helios, Apollo Celtic: Hu, Beli, Taliesin, Arthur Kayın ağacı güzelliği nedeniyle ağaçların kraliçesi olarak adlandırılmıştır. Celtic kültüründe bu ağaçtan tüm yıl boyunca yararlanabiliniyordu, bu sebeple hayatın devam etmesini temsil eder. Kışın ardından yaprakları çıkan ilk ağaç olduğu için yenilenme ve yeniden doğuşu temsil eder. Kayın ağacı insanları kararlı, tutkulu ve sağlığına, gücüne çabuk kavuşan insanlardır. Onlardan iyi bir organizatör, lider olur, yenilgiler o... Devamı »»»

21 Ocak-17 Şubat « Celtic Astrolojisi

ÜVEZ AĞACI (Luis / Rowan) 21 OCAK - 17 ŞUBAT Celtic sembolü: yeşil ejderha Gezegeni: Uranüs Eski Uranüs tanrıları: Yunan: Chaos, Aether ve Hemera, Uranüs. Celtic: Brigantia, Brigid Üvez ağacı şeytandan ve kötü ruhlardan korunmak için evlerin kapılarına ve girişlerine dikilirdi ve ruhsal dünyaya geçişi sağlayan kapının bekçisi olduğuna inanılırdı. Üvez ağacı 'fısıldayan ağaç'olarak da adlandırılırdı, eski bir efsaneye göre bu ağacın dinleyecek olan kişiye söyleyecek sırları vardır. Üvez ağacı insanları ileriyi gören bir zekaya ve insancıl prensiplere sahiptirler, idealisttirler. Soğukkanlı ... Devamı »»»

18 Şubat-17 Mart « Celtic Astrolojisi

DİŞBUDAK AĞACI (NION / ASH) 18 ŞUBAT - 17 MART Celtic sembolü: üç çatallı zıpkın veya deniz atı Gezegeni: Neptün Eski Neptün tanrıları: Yunan: Oceanus, Posiedon Celtic: Lir, Manonnan Dişbudak ağacı 'kutsal lider ağaç' diye adlandırılırdı. Bu ağacın parçalarının büyü yapmak için kullanıldığına inanılırdı, bu sebeple Druidlerin sihirbaz değnekleri ve mızrakları bu ağaçtan yapılırdı. Dişbudak ağacı insanları iki yönlü bir karaktere sahip oldukları için gerçek kişilikleri ve güdüleri hakkında fikir sahibi olmak zordur. Sanata yatkın insanladır. Bir yanları çok hassas ve alıngan diğer yanları ise... Devamı »»»

18 Mart-14 Nisan « Celtic Astrolojisi

(Alder / Féarn) 18 MART - 14 NİSAN Celtic sembolü: Atmaca Gezegeni: Mars Eski Mars tanrıları: Yunan: Ares Celtic: Bran, Arthur, Airem, Tuototes Bu ağaç suya dayanıklı olduğu için köprü, kayık, sürahi ve takunya yapımında kullanılırdı. Onu kesmek bir suç olarak kabul edilirdi, çünkü bu ağaç sinirlenirse evleri ateşe verebilirdi. Bu ağacın insanları yaşamlarında kendi başlarının çaresine bakabilecek, kendi yollarını çizebilecek güçlü karakterdeki insanlardır. Büyük bir cesarete, yorulmaz bir ruha sahiptirler. Mücadelelerini kendi başlarına vermek isterler, gidecekleri yön ise her zaman belirsi... Devamı »»»

15 Nisan-12 Mayıs « Celtic Astrolojisi

SÖĞÜT AĞACI (WILLOW / SAILLE) 15 Nisan - 12 Mayıs Celtic sembolü: deniz yılanı Gezegeni: Ay Eski Ay tanrıları: Yunan: Artemis, Selene, Hecote Celtic: Credwen, Morrigon, Morgen La Fay Celtic mitolojisine göre evren bir söğüt ağacının dalları arasına gizlenmiş 2 yumurtadan çıkmıştır. Ayla ilgili doğanın tüm gizemleri kişiliğinde barındıran söğüt ağacı insanlarını tanımak zordur. Zekidirler ve pasif bir inata sahiptirler.İyi bir hafızaya sahip olan söğüt ağacı insanları hafızalarının en uzak köşelerindeki anılarını dahi rahatça hatırlayabilirler. Becerikli, duygusal ve esrarengiz insanlardır. ... Devamı »»»

13 Mayıs-9 Haziran « Celtic Astrolojisi

AKDİKEN-ALIÇ (Hawtorn, Uath) 13 MAYIS - 9 HAZİRAN Celtic sembolü: kadeh Gezegen:Vulcan Eski Vulcan tanrıları: Yunan: Vulcan ve Hephaestus Celtic: Gocannen veya Goibniu Akdiken ağacı keskin dikenleri yüzünden fiziksel korunmayı temsil ederdi. Faery ruhlarının akdiken çalıları arasında yaşadığına inanılırdı, koruma amacıyla evlerin çevresine bunlar dikilirdi. Bu ağacın insanları buluşlarla ve yeni fikirlerle doludurlar. Bir çok alanda becerikli ve hayatlarındaki değişikliklere kolayca adapte olabilen tiplerdir. Kişisel özellikleri Celtic şairleri ve eski Druidlerle benzerlik gösterir. Düşmanla... Devamı »»»

10 Haziran-7 Temmuz « Celtic Astrolojisi

MEŞE AĞACI (OAK / DUIR) 10 HAZİRAN - 7 TEMMUZ Celtic sembolü: Beyaz at veya altın çark Gezegeni: Jupiter Eski Jupiter tanrıları: Yunan: Zeus Celtic: Dagda Meşe ağacı Druidlere göre kutsal bir ağaçtı, gerçek ve sadık bilgiyi temsil ederdi. Meşeden yapılmış olan kapının şeytanı ve kötü ruhları evin dışında tutacağına inanılırdı. Meşe ağacı insanları geniş bir bakış açısına sahiplerdir, iyimser ve sonucu ne olursa olsun doğru olarak gördüklerini söyleyen insanlardır. Sağduyularının az olması karakterlerinin zayıf yönünü oluşturur. Kararlı ve kendi kendilerini motive edebilen insanlardır. Kriz a... Devamı »»»

8 Temmuz-4 Ağustos « Celtic Astrolojisi

Çobanpüskülü (HOLLY / TINNE) 8 TEMMUZ - 4 AĞUSTOS Celtic sembolü: Tekboynuzlu at ve mızrak Gezegeni: Dünya Eski dünya tanrıları: Yunan: Gaia, Ceres, Persephone Celtic: Danu Celtic liderleri başarılı bir kişiyi ödüllendirecekleri zaman o kişinin aşına Holly çiçeğinden yapılmış bir taç giydirirlerdi. Her zaman yeşilliğini koruyan Holly'nin düşmanları geri püskürttüğüne inanılırdı, bu yüzden askerler savaşa giderlerken yanlarında Holly ağacından yapılmış kalın sopalar taşırlardı. Bu insanlar pratik, yetenekli ve sıkıntılı durumlarda dahi sadıktırlar. Aynı zamanda dikkatli, mantıklı ve verimli ... Devamı »»»

5 Ağustos-1 Eylül « Celtic Astrolojisi

FINDIK AĞACI (HAZEL/ COLL) 5 AĞUSTOS - 1 EYLÜL Celtic sembolü: som balığı Gezegeni: Merkür Eski Merkür tanrıları: Yunan:Hermes Celtic: Ogma, Manannan Fındık ağacı bilgeliği temsil eden bir ağaçtı ve onu kesmek ölümle cezalandırılabilecek bir suçtu. Bu ağaçtan alınan fındıkları yiyerek esrarengiz hünerlere ve bilgiye sahip olunacağına inanılırdı. Bu insanlar zekidirler, zihinsel güçleri onların iyi bir tartışmacı ve yazar olmasını sağlar. Herşeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen organizatörlerdir. Çok fazla eleştiren ve iyiliğin var olduğuna inanmayan bir yapı içine girebilirler. Devamlı yön... Devamı »»»

2 Eylül-29 Eylül « Celtic Astrolojisi

ASMA (VINE / MUIN) 2 EYLÜL - 29 EYLÜL Celtic sembolü: beyaz kuğu Gezegeni: Venüs Eski Venüs tanrıları: Yunan:Afrodit Celtic:Branwen, Guinevere, Etain Soğuk olan Celtic ikliminde üzüm bağlarının meyva verebilmesi için çok özen gösterilmesi gerekiyordu. Asmalar kutsal bilgi ve tinsel başlangıcın sembolü olmuşlardır. Bu insanlar tuhaf bir şekilde iki yönlü bir karaktere sahiiptirler, bir an çok neşeli ve verimlilerken, birden endişelere boğulabilirler. Kamuyla ilgili işlerde kariyer yapma potansiyeline sahiptirler. Cömert, kibar, yaratıcı insanlardır. Mutlu ve memnun olmak için çok fazla zihins... Devamı »»»

30 Eylül-27 Ekim « Celtic Astrolojisi

SARMAŞIK (IVY / GORH) 30 EYLÜL - 27 EKİM Celtic sembolü: kelebek Gezegeni: Ay tarafından gizlenmiş olan Persephone Eski Persephone tanrıları: Yunan: Persephone, Hecate, Ariadne Celtic: Arianrhod, Rhiannon Sarmaşığın sıkı sıkı tutma ve yapışabbilme özelliği onu azim ve dayanıklılığın sembolü haline getirmiştir. Sarmaşık ağaçları tedirgin eden , ölüm ve ruhsal gelişmenin habercisi olarak tanımlanırdı. Bu insanların kişisel dirençleri çok güçlüdür ve bir çok yeteneğe sahiptirler, bu da onlara toplum içinde saygı duyulmasını sağlar.Kendilerine özgü bir stilleri olan bu insanlar renkli bir kişili... Devamı »»»

28 Ekim-24 Kasım « Celtic Astrolojisi

SAZ (REED / NGETAL) 28 EKİM - 24 KASIM Celtic sembolü: beyaz tazı veya kaya Gezegeni: Pluton Eski Pluton tanrıları: Yunan: Pluton Celtic: Dis, Pwyll, Arown Druidlere göre sazlar da sahip oldukları sık kökleri yüzünden birer ağaçlardı. Kesilen kökler kalem olarak kullanılıyordu, akıl ve bilgeliği temsil ediyordu. Bu insanlar çok büyük bir çekime sahiptirler, çoğu insan buna kapılır fakat bu çekim duygusal tiplerin onlardan uzaklaşmasına yol açabilir. Sahip oldukları güç açısından izlemeleri gereken belli bir erdem yolu vardır, bu yoldan çıkarlarsa cidden tehlikeli insanlar olabilirler. Hayal... Devamı »»»

25 Kasım-22 Aralık « Celtic Astrolojisi

(ELDER / RUIS) 25 KASIM - 22 ARALIK Celtic sembolü: siyah at veya kuzgun Gezegeni: Satürn Eski Satürn tanrıları: Yunan: Satürn, Chronus Celtic: Pryden, Bran Bu ağacın dalları atları kötü ruhlardan korumak için ahırlara asılırdı. Bu ağacı yakmanın uğursuzluk ve ölüm getireceğine inanılırdı. Kendi kendilerine yetebilen insanlardır, hayat dolu,açık sözlü ve tez canlıdırlar, kolay kolay yorulmazlar. Rutinliği sevmezler ve başkalarının baskılarına da boyun eğmezler, onlarda düşünmeden konuşmaya bir eğilim vardır. Saygıyı hakeden insanlardır. Genç yaşlarında oldukça savurgandırlar ama bir şekilde ... Devamı »»»

23 Aralık « Celtic Astrolojisi

ÖKSEOTU ADSIZ GÜN 23 ARALIK (MISTLETOE / UİL- IOK) Celtic sembolü: siyah inci Bugün Druidlerin takvimine göre 13 aylık yılın bittiği gündür, bu yüzden bu tarihe ait bir ağaç da yoktur, fakat bugün ökseotu ile bağdaştırılır. Bu tarihde doğanlar çok karizmatik insanlardır. Başarıya ulaşma kapasiteleri çok yüksektir fakat onlar başkalarına yardım etmeyi tercih ederler. Gizemli ve başkalarıyla çok yakın olmayı sevmeyen tiplerdir. Başarısızlık ve güçsüzlükten çok korkarlar, bir aile kurmaya pek istekli değildirler. Aşık olduklarında kendilerini o insana adarlar ve aşkları gelip geçici değildir.

ALINTI
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Celtic Astrolojisi Nedir?
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DİN NEDİR?
» Din nedir
» Parapsikoloji Nedir?

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Parapsikoloji Forumları :: MİSTİK KÖŞE :: Astroloji-
Buraya geçin: