Parapsikoloji Forumları
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Sitemiz Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Yenileme Çalışmasındadır. Daha çok detay için,lütfen bu forumun yöneticisi ile iletişime geçin. İletişim adresi : shanimoglu@gmail.com
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Facebook

En son konular
» ben gedimmmmm
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptyPerş. Mart 22, 2012 4:58 pm tarafından Admin

» Başvuru Köşesi
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Şub. 22, 2011 12:32 pm tarafından Odie

» Mayalar ???
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Kas. 23, 2010 12:39 am tarafından adem

» Din nedir
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 2:02 am tarafından Admin

» Allah’ı sevmek
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 2:01 am tarafından Admin

» BİLİM İLE UYUMLU EVRENSEL ANLAYIŞ
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:20 am tarafından Admin

» BİLİMİN FONKSİYONU VE MODERN ARAŞTIRMALAR
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:20 am tarafından Admin

» BOŞLUKLAR GERÇEKTEN BOŞLUK MUDUR?
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:19 am tarafından Admin

» DUYULARIMIZ VE BÜTÜNSELLİK
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:19 am tarafından Admin

» ENERJİNİN DOĞASI
HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptySalı Ağus. 31, 2010 12:18 am tarafından Admin

Anket
SABAH UYANDIĞINIZDA NASILSINIZ?
 SİNİRLİ VE HUYSUZ
 TEPKİSİZ
 UKALA
 ÇOK NEŞELİ
 DİĞER
Sonuçları Gör
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 77 kişi Salı Ekim 24, 2023 2:51 pm tarihinde online oldu.
Similar topics
Istatistikler
Toplam 127 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: ceyhuner

Kullanıcılarımız toplam 387 mesaj attılar bunda 318 konu

HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Zodyak : Yay
çin astrolojisi : Köpek
Lakap : Garf

HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ Empty
MesajKonu: HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ   HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ EmptyPtsi Ağus. 30, 2010 11:59 pm

1994 Şubat ayında, Georg Horak, Oberamergau üzerinde sıkışıp kalmış olan iki İngiliz havacısının yerini belirlemek için harita üzerinde radyesteziyi kullanmıştır. Haritanın üzerine, bir taraftan bir tarafa sallanmasına izin verdiği bir tel parçası sarkıtmış ve havacıların yaklaşık olarak 350 metre yükseklikte bulunabileceğini söylemiştir. Kurtarma servisindeki kurtarıcılar Horak’ın talimatını haber almışlar ve havacıların yerini hızlıca belirlemişlerdir. Dağ kurtarma servisi şefi Alwin Delago, “Onları radyestezinin yardımı olmasa, bu kadar çabuk bulamazdık” demiştir.
Harita üzerinde radyestezi; insanların, nesnelerin ve maddelerin, gerçek konumunun uzaktan belirlenmesi için, bir taş veya kristal içeren sarkacın harita üzerine sarkıtıldığı bir radyestezi türüdür. Genel olarak sarkacın yanlara doğru salınımı negatif, dairesel hareketi ise pozitif anlamına gelmektedir; buna rağmen, bu durum radyestezistten radyesteziste değişmektedir. Yapılan sayısız deneyler, başarılı bir şekilde, geniş çeşitlilikteki hedefleri belirlemiştir.
Elsie Oakensen, bu teknikleri kullanarak, deneyi hazırlayanların sakladığı bir kağıdın rengini “radyestezi testinde” tespit etmiştir. Uygun sorunun başarı için temel anahtar olduğunu belirtmiştir. Tek başarısızlığı, bir gazeteci kendisine saldırgan biçimde meydan okuduğunda meydana gelmişti. Herhalde stresli durumlar, radyestezistlerin dikkatini diğer insanlarınkinden daha çok dağıtmaktadır.
Son zamanlarda yapılan deneyler, bu tip radyestezide telepatinin rol oynadığını göstermektedir. Bir harita radyestezisti deneyi hazırlayanlardan birisinin günlüğünden herhangi bir gün belirleyerek, o kişinin o gün nerede olduğunu belirlemek için Kuzey İngiltere haritasını açtırdı. Söz konusu kişi John Spencer idi. John’un günlüğü odaya sokulmamıştı ama harita radyestezisti sanki günlüğü görüyordu. John, harita üzerinde herhangi bir yeri belli etmemek için masaya fazla yaklaşmaması gerektiğini de biliyordu. Bu yüzden haritaya bakmadı ve deney sırasında haritadan birkaç metre uzakta durdu.
John Spencer şöyle anlatıyor: “Bu deney kesin başarılıydı. Surrey/Badshot Lea ‘da olduğum bir günü belirledim. Radyestezist, haritanın her karesini yavaşça taradı ve kesin bölgede j durdu. İşinden başını bir kez olsun kaldırmadı ve benimle göz temasında bulunmadı ve hiçbir şekilde soru sormadı.
İkinci deney daha da büyüleyiciydi. İsveç’e uçtuğum bir günü seçtim. O sırada, gidiş yolumu gözümün önünde canlandırdığımın farkına vardım: Heathrow Havaalanı’na giden tünel, karakteristik Queen’s Binası, kontrol kulesi ve hareketli, cıvıl cıvıl terminaller. Radyestezist gene aynı şekilde başını harita üzerine eğerek işini yaptı ve kendinden emin bir biçimde Heathrow Havaalanı’nı seçti. Sonradan, deney kontrol grubuna İsveç’e giriş belgelerimi gösterdim,’ gözden kaçırdığım çok önemli bir şey vardı: İsveç’e Heathrow’dan değil, Gatwick Havaalanı’ndan uçmuştum. Deney, kazayla çift hataya yol açmıştı; ben Heathrow’dan havalandığıma inanmıştım ve radyestezistin vardığı sonuç da bu olmuştu.
Üçüncü deneyden de benzer bir sonuç çıkmıştır. Ghostwatching kitabını birlikte yazdığımız iş arkadaşım Tony Wells’le Greenwich’te bulunduğum bir günü seçtim. O sırada kendin kendime ‘T. Wells’ notumu okudum. Radyestezist bölgeyi yanlış belirledi; Tunbridge Welis”i seçti.’

World’s Grcatesi Unsolved Mysterics adlı
kitaptan alıntıları çeviren: BURAK ERKER

HARİTA ÜZERİNDE RADYESTEZİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» RADYESTEZİ
» RADYESTEZİ
» RADYESTEZİ NEDİR?